Švédska masáž


Jedná sa o klasickú ručnú masáž podľa P. H. Linga, so zameraním na odstránenie únavy, bolesti a stresu, podľa potreby s použitím prvkov čínskej tlakovej masáže a akupresúry.

Švédska klasická masáž zlepšuje prekrvenie pokožky a svalov, uvoľňuje stuhnuté a bolestivé svaly, napomáha pri vyplavovaní odpadových látok z organizmu.

Pravidelným absolvovaním masáže sa pokožka stáva pružnejšia, dôsledkom uvoľnenia stuhnutého svalstva dochádza k redukcii a odstráneniu bolesti.

Nápomocná je aj pri rekonvalescencii, napr. v dôsledku zlomeniny alebo iného zranenia.

Reflexná masáž chodidiel


Reflexná masáž chodidiel je tiež známa ako FUSS terapia. Táto liečebná metóda, spočívajúca v akupresúrnej masáži chodidiel, vznikla približne okolo roku 4 000 pred n. l. v Číne.

Masáž sa prevádza rukami na chodidlách. Možno ju aplikovať na každej vekovej kategórii. Tlakovou stimuláciou reflexných zón sa dostavuje pocit vnútorného kľudu a rovnováhy.

Posilňuje sa ňou schopnosť riešiť stresové situácie bez emocionálneho vypätia, zlepšuje prísun energie, dodáva pocit optimizmu, jasnejšej mysle, zlepšuje fyzické zdravie.

Reflexnou masážou chodidiel sa človek môže ponoriť do hlbokého uvoľneného stavu, v ktorom môže myseľ aj telo spoločne relaxovať.

Bankovanie


Bankovanie je alternatívna liečebná metóda, pri ktorej sa pomocou sklenených baniek rôzneho tvaru a veľkosti, ktoré sú nahriate zvnútra teplým vzduchom, ošetrujú bolestivé časti alebo meridiány na tele.

Nahriate banky sa prikladajú na kožu a podtlakom, spôsobeným ochladením teplého vzduchu, sa na ňu prisajú. Potrebný čas sa nechávajú pôsobiť.

Takouto aplikáciou dochádza k uvoľneniu svalov a rozprúdeniu toku energií. Taktiež hrajú významnú rolu pri čistení organizmu od usadených splodín látkovej výmeny.

Hlavným cieľom bankovania je zaktivizovať samoliečiace sily organizmu, regenerovať organizmus a zvyšovať jeho výkonnosť.

Čínska tlaková masáž


Čínska masáž je súčasťou čínskej tradičnej medicíny a kultúry.

Stimuluje energiu meridiánov, teda dráh životnej energie ľudského tela.

Pri masírovaní sa využívajú funkcie akupunktúrnych bodov, ktorých stimuláciou sa telo regeneruje a uvoľňuje aj dlhodobo zatuhnuté partie tela.

Pracuje sa pri nej s väčšou silou, masáž je intenzívna, stimuluje a spúšťa uvoľnenie.

Čínska tlaková masáž má vplyv na pohybový aparát, vnútorné orgány tela a aktivizuje procesy ich harmonizácie.

Zlepšuje energetický tok, odstraňuje bolesti, uvoľňuje napätie v svaloch a tiež psychické napätie.

Moxovanie


Moxovanie je tradičná čínska liečebná metóda, ktorá prehrievaním aktívnych akupunktúrnych bodov stabilizuje vegetatívny nervový systém a zrýchľuje látkovú výmenu v organizme.

Na prehrievanie sa používa zapálená moxa, ktorá je vyrobená z bylín a sformovaná do tvaru cigary. Najčastejšie sa používa palinová moxa, z Paliny obyčajnej.

Pri aplikácii sa moxa zapáli, čím začne vyžarovať teplo a následne sa prikladá k telu.

Ide o bezbolestnú a príjemnú termo terapiu.

Okrem stabilizácie nervového systému zvyšuje obranyschopnosť organizmu, zlepšuje imunitu a telesnú aj psychickú kondíciu.

Športová masáž


Športová masáž je druh klasickej masáže, ktorý je špeciálne prispôsobený pre športovcov alebo pre osoby podávajúce náročné fyzické výkony.

Rozdiel je v slede, rytme a intenzite vykonávania masážnych hmatov.

Športová masáž prispieva k zlepšeniu fyzickej kondície a tiež k uvoľneniu svalstva po fyzickej záťaži.

Pomocou športovej masáže sa unavené a presilené svaly rýchlejšie zotavujú, masáž skracuje regeneráciu svalov po výkone.

Masáž pred výkonom zahrieva a nabudzuje svalstvo, tiež redukuje nervozitu.

Ovplyvňuje celkovú zdatnosť, výkonnosť, udržiava dobrú fyzickú aj psychickú kondíciu.